Kolejne 11 mln zł finansowania blachodachówki fotowoltaicznej

Blachodachówka fotowoltaiczna będzie produkowana w nowoczesnej fabryce, która powstanie w Lublinie. Electrotile wygrała kolejny grant na stworzenie zakładu i zakup wydajnej technologii. Dotacja wynosi prawie 11 mln złotych.

Przyznanie prestiżowego dofinansowania w ramach konkursu Badanie na Rynek (POIR 3.2.1) to dla nas wyraz uznania i wiary w obiecujący produkt, jakim jest blachodachówka fotowoltaiczna - twierdzi lider projektu Władysław Farafonow. Projekt zotstał wysoko oceniony, znalazł się na 8 miejscu, co dla małej firmy jest dosyć trudne w przypadku takich konkursów.

W ramach projektu zostanie kupiony grunt, wybudowana hala produkcyjna, zostaną zakupione maszyny i urządzenia do profilowania własnych wzorów blachodachówki oraz produkcji innowacyjnych paneli fotowoltaicznych, instalowanych w modułach.

To już kolejny grant na blachodachówkępv. W lipcu tego roku Electrotile otrzymał od Ministerstwa Rozwoju grant na budowę Ośrodka Badań i Rozwoju materiałów budowlanych zintegrowanych z fotowoltaiką (BIPV), wynoszący ponad 12 mln zł. W 2016 roku otrzymał od NCBR dotację na stworzenie blachodachówki pv opartej o ogniwa nowej generacji.

Electrotile od 2015 roku pracuje nad modułową blachodachówką fotowoltaiczną, która maszanaę zrewolucjonizować rynek dachów. Produkt ma różnić się od tradycyjnych paneli walorami estetycznymi, nowoczesnością, wysoką mocą i pozwolić inwestorom otzrymać szybki zwrot z zakupu solarnego dachu.

Comments are closed.